KKTC’nin turizm alanında en önemli kalelerinden biri olan Girne’de ev sahibi olmak, hayal mi yoksa gerçek mi? Aslına bakarsanız bu soruyu en iyi özetleyen cümle; “hayal gibi bir gerçek” olacaktır. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Kıbrıs’ta, özellikle Girne büyük bir stratejik ve kültürel öneme sahiptir. Öyle ki, Bizans’tan Roma İmparatorluğuna ve Osmanlı Egemenliğine değin uzanan köklü bir geçmişi vardır.

İçindekiler

Akdeniz’in ehemmiyeti en yüksek liman şehirlerinden biri olduğunu da unutmamak gerek. Bundan dolayı KKTC’nin ticari faaliyetleri anlamında da bel kemiği niteliğinde bir şehirdir. Öte yandan Girne; eğlence mekanları, ultra lüks otelleri ve plajları ile de uluslararası turizm arenasında nam salmıştır. Hal böyle olunca da hareketlilik arayanlar için her zaman birçok alternatif seçenek bulunmaktadır.

Elbette biraz daha sakin ve doğanın tadını çıkarabileceğiniz bir hayat da istiyor olabilirsiniz. Bu husus için Girne’de endişeye mahal yok. Çünkü Alsancak gibi huzurun ve tabiatın keyfini sürebileceğiniz nadide kasabaları var. Eğer Kuzey Kıbrıs Alsancak’ta gayrimenkul satın almak gibi bir düşünceniz varsa size harika bir fırsatın duyurusunu da yapalım. Kaynarca İşletmeleri Ltd’nin en değerli projelerinden biri olan “Alkent Konutları” ile yaşam kalitenizi maksimize edebilirsiniz.

Alkent Projesi’nin detaylarını ve avantajlarını bu içeriğimizde keşfedebileceksiniz. Ancak öncesinde genelden özele doğru ilerleyen bir algoritma ile devam edeceğiz. Girne’de ev almak, Alsancak’ta ev almak ve bu gayrimenkulların fiyat tarifesi hakkında fikir sahibi olabileceksiniz.

Girne’de Ev Satın Almak

Akdeniz ikliminin hakim olduğu Girne’de, hava sıcaklıkları genel itibari ile orta-yüksek seviyelerdedir. Dolayısıyla 4 mevsim denize girilebildiği söylenebilir. Buna bağlı olarak da turizmin yalnızca mevsimlik değil, her zaman devam edebildiği bir şehirdir. Bununla birlikte Girne, 3 üniversiteyi de bünyesinde barındırmaktadır. Bunlar; Girne Amerikan Üniversitesi, Girne Üniversitesi ve Kıbrıs İlim Üniversitesi’dir. Ayrıca Girne Amerikan Üniversitesi 1985 yılında KKTC’de kurulan ilk özel üniversite unvanını da taşımaktadır. Tabii eğitim faaliyetlerinin de bu denli yüksek olduğu bir şehirde eğlence, kültür ve alışveriş aktiviteleri de hat safhadadır. Tüm bunlar birer tercih edilebilirlik cazibesi olup, Girne’de ev almanın avantajları listesinde bulunmaktadır.

Sıcakkanlı insanları ile her geçen yıl ziyarete gelen yabancı turist sayısı da artış göstermektedir. Bu da Girne’nin hem ne denli büyük bir potansiyele sahip olduğunu, hem de yaşam standartları açısından yüksek kalitede olduğunun önemli indikatörlerindendir. Girne’de ev fiyatları ise merkez ve kasabalara göre değişkenlik gösterir. Öyle ki, Girne-Merkez’de metrekare birim fiyatı 800 Sterlin bandında olup, kasabalarında ise bu fiyat aralığının daha alt seviyelerde olduğunu söyleyebiliriz. Tabii bu durum satın almak istediğinizin evin özelliklerine, konumuna ve sunduğu avantajlara göre de farklılık gösterebilmektedir.

Alsancak’ta Ev Satın Almanın Avantajları

Girne merkeze yaklaşık 8 kilometre mesafede olan Alsancak Kasabası, doğal ortamı ve refah yaşantısı ile öne çıkmaktadır. Üstelik buranın sınırları içerisinde bulunan Karaoğlanoğlu Müzesi ve Şehitliği de önemli tarihi yapılardandır. Eğer Türkiye’den veya başka bir ülkeden buraya taşınmanın planlarını yapıyorsanız, ada hayatına adapte olmanız çok kısa sürecektir. Alsancak’ta ev satın alma kararı verdiğinizde, aslında bir nevi yaşamak istediğinizin hayatın da tercihini yapmış oluyorsunuz. Böylece şehrin gürültüsünden uzak ancak her an ulaşabildiğiniz imkânlarla buradan hiç ayrılmak istemeyeceğiniz bir vazgeçilmeziniz olacaktır.

Özellikle emeklilik hayatını KKTC’de geçirmek isteyenlerin bir numaralı tercihi olduğunu söylemek mümkün. Öte yandan yalnızca emekliler için değil, aynı zamanda buraya taşınmak veya belirli dönemlerde evini yazlık niteliğinde kullanmak isteyenler için de çok değerli bir kasaba olduğu aşikârdır. Size huzur veren nedir? Doğa’nın sesini ya da sessizliğini dinlemek mi? Yoksa dünyanın en iyi filminden daha iyi olan gün doğumu veya batımını seyretmek mi? Yanıtınız fark etmeksizin bunların tamamını Alsancak’ta gerçekleştirebilirsiniz. Yeşillikleri ile oksijenin bol olduğu Girne Dağları’nı ziyaret edebilirsiniz. Diğer taraftan muazzam sahilleri ile güneşin batışını ve doğuşunu bambaşka bir perspektiften izleyebilirsiniz. Bu satırları okumak, bunun hayalini kurmak dahi size huzur verirken, neden Alsancak’ta bir eviniz olmasın ki?

Alkent Projesi İle Girne-Alsancak’ta Ev Sahibi Olun

Daha önce KKTC’yi ziyaret ettiyseniz, ömrünüz boyunca unutamayacağınız anılar biriktirdiğinize de eminiz. Öte yandan gıpta edilecek bir hayatı yaşamak da tamamen sizin tercihinizde… Öyle ki, bu satırlara kadar anlattığımız her şey, Oscar ödüllü bir filmden değil, tamamen gerçeklerden ibaret. İş yaşamı, günlük sorumluluklar, kişisel kaygılar ve diğer stres kaynakları… Tüm bunları ekarte etmek için yaşam standartlarınızı değiştirmeniz, en azından bu olgunun gerçekleşmesi adına aksiyon almanız gerekir. Bunun için size fevkalade bir projemizi gururla sunuyoruz; Alkent Konutları. Dört bir yanı sularla çevrili olan Kıbrıs’ta, her bir yanınızın huzurla dolmasına izin verin.

3+1(120 metrekare) ve 2+1(82 metrekare) olarak 2 farklı seçenekte ev sahibi olabilirsiniz. Tasarım aşamasından bağlı kaldığımız hedefimiz; tek başınıza, sevdiklerinizle veya ailenizle mutlu ve kaliteli bir yaşam alanı sunmaktır. Öyle ki, bu ferah konutlarda odalarınızın hem dekoratif hem de işlevsel kullanımı için asma tavan uygulamaları mevcuttur. Bununla birlikte mevsimsel şartlar da göz önünde bulundurularak en üst düzey izolasyon malzemelerinden inşa edilmiştir. Her evin klima altyapıları da yapılmış olup, aynı zamanda her konut için otopark vardır. Günümüzün vazgeçilmezi olan internet ve iletişimin önemli bir parçası olan ev telefonu için de altyapı mevcuttur. Tabii intercom’un olduğunu da göz ardı etmemek gerek. Ayrıca iç tasarımlarda renk seçimini yapmak, kulağa nasıl geliyor? Seramik, boya, kartonpiyer veya sabit mobilya tercih skalalarından sizi yansıtan seçimi yapabilirsiniz. Alkent Konutları’nda her şey, özel olan sizler için özel olarak tasarlanmıştır. Çelik giriş kapısından, High Gloss Elbise dolaplarına değin her bir ayrıntıyı bizzat deneyimleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi sahibi olmak ve konutlarımızı gezmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.